Baidarės

  Kaina:  40 Eur/diena

Norintiems apylinkes apžiūrėti ne tradiciniu sausumos keliu siūlome plaukti baidarėmis Verknės upe. Nuomojame patogias lietuviškas stiklo pluošto dvivietes baidares. Aprūpiname gelbėjimosi liemenėmis, nuvežame į maršruto pradžią, parvežame jam pasibaigus.

Maršrutai:

1. VasaRojaus maršrutas Verkne Ištvermingiausiems

  Nuo Lielionys – Vyšniūnai tiltelio iki VasaRojaus poilsiavietės

  Maršruto ilgis apie 27 km, plaukimo trukmė apie 8 val.
​Ilgiausią maršrutą Ištvermingiausiems VasaRojus pradeda Gripiškėse, ties Lielionių – Vyšniūnų tilteliu. Gripiškės – tai senas kaimas, kurį garsino didelis vandens malūnas. Tik už tilto reikia plaukti kiek atsargiau, nes upėje yra malū­no užtvankos liekanų. Ties Kalnų kaimeliu patariame atkreipti dėmesį į pietiniame krante esantį Kalnų mišką, kuriame auga daug didžiulių ąžuolų. Šiek tiek toliau šiauriniame krante pamatysime Guostės žiotis, kurių tolumoje yra įsikūrę Stakliškės. Paplaukę vos kelis šimtus metrų, rasime Stakliškių – Butrimonių tiltą, kuris taip pat yra ir VasaRojaus maršruto Patyrusiems pradžia.

2. VasaRojaus maršrutas Verkne Patyrusiems

  Nuo Stakliškių iki VasaRojaus stovyklavietės

  Maršruto ilgis apie 22 km, plaukimo trukmė apie 6 val.
​VasaRojus maršrutą Patyrusiems pradeda ties Stakliškių – Butrimonių tiltu. Plaukdami pakeliui pamatysime keletą Stakliškių sodybų, na o pats Stakliškių miestelis garsus Lietuviško midaus gamyba. Tuoj už Stakliškių teks įveikti nemažai kliūčių, plaukimą apsunkins nulinkusios medžių šakos ir dideli medžiai, bet gerai manevruojant lipti iš baidarių į vandenį nereikės. Netrukus pasieksime ir kairėje pusėje esančias Obelties žiotis bei už jų plytintį Gojaus mišką. Dešinėje pamatysime Pakrovų kaimą, nuo kurio prasideda ir VasaRojaus maršrutas Mėgėjams.

3. VasaRojaus maršrutas Verkne Mėgėjams

  Nuo Pakrovų kaimo iki VasaRojaus stovyklavietės

  Maršruto ilgis apie 15 km, plaukimo trukmė apie 4-5 val.
​VasaRojus maršrutą Mėgėjams pradeda ties Pakrovų kaimu, kuriame įteka Alšia – ilgiausias Verknės intakas. Už Alšios upė pastebimai vandeningesnė, tad kliū­čių beveik nebus, o krantai bus vėl įdomesni. Netrukus pasiekiame Pikelionių kaimą, kuriame įteka dar vienas dešinysis Verknės intakas – Svėdubė. Kiek tolėliau, kairėje, prasideda Padriežiškių kaimas. Jis su Pikelionimis sujungtas kelio tiltu ir keliais aukštais lieptais, čia taip pat rasime ir brastų. Dešinėje, susiaurėjus Verknės slėniui, pamatysime Kadikų kaimo sodybas. Na o netrukus abiejuose upės krantuose atsivers ir Verbyliškių kaimo vaizdai. Verbyliškėse yra hidrologinis postas, kuriame matuojamas Verk­nės vandens lygis, srovės greitis bei ledo storis. Paplaukus kiek tolėliau iš kairės į Verknę įteka paskutinis didesnis intakas – Dindžiakė, na o nuo Verbyliškių prasidės ir Verknės žemupys. Šiame ruože upė daug kur labai srauni, slėnis – gilus ir siauras, krantai aukšti, kurį laiką net nereikia irtis. Tuoj atsiduriame prie plento Kaunas – Alytus tilto. Netoli kryžkelės, iš kurios atsiveria gražus reginys į Verknės slėnį, stovi Jiezno miestelis. Upė įkrenta į dar gilesnį slėnį. Sraunioje upėje yra salelių. Netrukus prasideda ilga rėva. Už jos – Grikapėdžio malūnas. Į pietus nuo Grikapėdžio kaimo yra nedideli Benikų, Dirvoniškių, Kamiliškių kaimeliai, kurių sodybos, Verknei labai vingiuojant, priartėja prie upės. Grikapė­džio šiaurėje – plentas, vedantis į Prienus, prie kurio ir vingiuoja Verknė. Pagaliau upė labai išplatėja ir mes įplaukiame į Jundeliškių hidro elektrinės tvenkinį, galime atsikvėpti ir grožėtis gamta. Prie tilto stovi Kukiškių kaimo sodybos. Dar prieš Jundeliškių HE (pastatyta 1958m.) yra nemaža sala, o pats tvenkinys užima 24 ha plotą.

4. VasaRojaus maršrutas Verkne ir Nemunu Poilsiaujantiems

  Nuo VasaRojaus stovyklavietės iki Birštono

  Maršruto ilgis apie 12 km, plaukimo trukmė apie 4 val.

  Pasirinkus ši maršrutą reikės plaukti prieš srovę Nemunu iki Birštono apie 4 km.
​Maršrutas Poilsiaujantiems prasideda nuo VasaRojaus stovyklavietės, kur upę supa nepaprastai gražūs ir aukšti skardžiai. Už Jundeliškių prasideda ir ilgi seklumų ruožai. Nuplaukus pora kilometrų, už didokos kilpos, iš kairės įsruvena maža Narupė. Verknės ir Narupės santakoje stovi Babronių piliakalnio dalis. Kitoje Narupės žiočių pusėje, nuo aukšto skardžio, atsiveria puikus Verknės slėnio vaizdas. Tolumoje matyti dar vienas skardis. Nuo jo atbėga Verknė ir prie piliakalnio pasuka į šalį. Tai viena iš dauge­lio nuostabių Verknės žemupio panoramų. Babronių kaimas yra tuoj už piliakalnio. Tuoj už Babronių pasitinka akmenimis apsikaišiusi rėva bei Voseliūnų kaimas. Jo sodybas, stovinčias upės krantuose, jungia du aukšti lieptai. Tarp lieptų vėl akme­nuotas ruožas.
Dar viena kilpa, dar viena rėva, ir pasiekiame bene gražiau­sią kaimą paverknių žemupyje – Paverknius, kurio sodybos stovi giliame slėnyje. Kiek tolėliau graži Būdų gyvenvietė. Kairiajame Verknės krante – įspūdingas Paverknių piliakal­nis, kurio dalį taip pat nuglemžė upė. Tik už piliakalnio Verknė išplatėja ir nurimsta. Paupyje yra dar du kaimeliai: dešinėje – Žideikonys, kairėje – Medeikonys. Ir galiausiai Verknė užbaigia savo kelią ir įteka į Nemuną. Verknės žiotyse, dešinėje pusėje, atsiveria dar vienas skardis su garsiuoju Ožkų pečiumi. Tai Lietuvoje reta gargždo konglo­merato uola. Užbaigti VasaRojaus maršrutą dar likę apie 4 kilometrus plaukimo prieš srovę Nemunu. Visą šį atstumą patartina laikytis kairiojo Nemuno kranto. Upė plati, srovė nestipri, tad galime susikoncentruoti ne tik į irklavimą, bet pasigrožėti ir nuostabiu gamtovaizdžiu.

Kitos paslaugos